Ders Planı

Ders Planı

 

1. SINIF 1. YARIYIL (GÜZ YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB101

Peyzaj Mimarlığına Giriş

Z

2

0

2

3

PMB103

Temel Tasarım

Z

2

2

3

6

PMB105

Çizim Tekniği ve Perspektif

Z

2

2

3

6

 

Meteoroloji

Z

2

0

2

3

ATA101

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I

Z

2

0

2

2

 

Matematik

Z

2

0

2

3

ING101

Yabancı Dil I

Z

2

0

2

2

TUR101

Türk Dili I

Z

2

0

2

2

 

Temel Bilgi Teknolojileri

Z

2

0

2

3

 

1. SINIF 2. YARIYIL (BAHAR YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB102

Peyzaj Sanat Tarihi

Z

2

0

2

3

PMB104

Mimarlık Bilgisi

Z

2

2

3

5

PMB106

Yapı Malzeme Bilgisi

Z

2

0

2

4

 

Ölçme Bilgisi

Z

2

2

3

4

 

Toprak Bilgisi

Z

3

0

2

3

ATA102

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi II

Z

2

0

2

2

TUR102

Türk Dili II

Z

2

0

2

2

ING102

Yabancı Dil II

Z

2

0

2

2

SEÇ-I

Seçmeli I

S

2

0

2

3

SEÇ-II

Seçmeli II

S

2

0

2

2

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ I

Genel Ekonomi

S

2

0

2

3

SEÇ I

Turizm ve Rekreasyon

S

2

0

2

3

SEÇ II

Resim

S

2

0

2

2

 

 

 

 

 

2. SINIF 3. YARIYIL (GÜZ YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB201

Dendroloji I (Gymnospermler)

Z

2

2

3

5

PMB203

Mevsimlik ve Çok Yıllık Bitkiler

Z

2

2

3

4

PMB205

Tasarım Stüdyosu I

Z

2

2

3

5

PMB207

Bitkisel Tasarım

Z

2

2

3

5

PMB209

Bilgisayar Destekli Tasarım

Z

2

2

3

4

PMB211

Maket Tekniği

Z

2

2

3

4

PMB213

Doğa Koruma

S

2

0

2

3

 

2. SINIF 4. YARIYIL (BAHAR YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB202

Tasarım Stüdyosu II

Z

2

2

3

5

PMB204

Proje Sunum Teknikleri

Z

2

2

3

5

PMB206

Dendroloji II (Angiospermler)

Z

2

2

3

5

PMB208

Peyzaj Konstrüksiyonu

Z

2

2

3

4

PMB210

İç Mekan Bitkileri ve Tasarımı

Z

2

0

2

2

PMB212

Şehir ve Bölge Planlama

Z

2

0

2

3

SEÇ-III

Seçmeli III

S

2

1

3

4

SEÇ-IV

Seçmeli IV

S

2

0

2

2

 

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ III

Sulama

S

2

1

3

4

SEÇ III

Aydınlatma

S

2

1

3

4

SEÇ IV

Resim

S

2

0

2

2

 

3. SINIF 5. YARIYIL (GÜZ YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB301

Tasarım Stüdyosu III

Z

2

2

3

5

PMB303

Planlama Stüdyosu I

Z

2

2

3

5

PMB305

Çimler ve Yer Örtücüler

Z

2

2

3

3

PMB307

Kentsel Tasarım

Z

2

2

3

4

PMB309

Kentsel Açık ve Yeşil Alan Planlama

Z

2

0

2

2

PMB311

Tasarım Bitkileri Fizyolojisi

Z

1

2

2

2

PMB313

Peyzaj Ekolojisi

Z

2

0

2

3

SEÇ-V

Seçmeli V

S

2

0

2

3

SEÇ-VI

Seçmeli VI

S

2

0

2

3

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ V

Fidanlık Tekniği

S

2

0

2

3

SEÇ V

Ekoturizm

S

2

0

2

3

SEÇ VI

Tenis

S

2

0

2

3

SEÇ VI

Masa tenisi

S

2

0

2

3

SEÇ VI

Badminton

S

2

0

2

3

 

3. SINIF 6. YARIYIL (BAHAR YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB302

Tasarım Stüdyosu IV

Z

2

2

3

5

PMB304

Planlama Stüdyosu II

Z

2

2

3

5

PMB306

Peyzaj Mühendisliği

Z

2

2

3

5

PMB308

Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama

Z

2

2

3

5

PMB310

Peyzajda Sorunlu Alanlar ve Onarımı

Z

2

2

3

3

PMB312

Mesleki Uygulama ve Staj

Z

0

4

0

4

SEÇ-VII

Seçmeli VII

S

2

0

2

3

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ VII

İstatistik

S

2

0

2

3

SEÇ VII

Çevre Hukuku

S

2

0

2

3

 

 

 

 

 

 

4. SINIF 7. YARIYIL (GÜZ YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB401

Tasarım Stüdyosu V

Z

2

2

3

5

PMB403

Doğal Bitki Örtüsü

Z

2

2

3

5

PMB405

Çevresel Etki Değerlendirme

Z

2

0

2

4

PMB407

Kent Ormancılığı

Z

2

0

2

3

PMB409

Peyzaj Yönetimi

Z

2

0

2

4

PMB411

Bitirme Çalışması I

Z

0

4

0

6

SEÇ-VIII

Seçmeli VIII

S

2

0

2

3

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ VIII

İş Sağlığı ve Güvenliği

S

2

0

2

3

SEÇ VIII

Fotoğrafçılık

S

2

0

2

3

 

 

4. SINIF 8. YARIYIL (BAHAR YARIYILI)

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

(30 AKTS)

PMB402

Tasarım Stüdyosu VI

Z

2

2

3

5

PMB404

Peyzaj Mimarlığında Yasal-Yönetsel Çerçeve

Z

2

0

2

4

PMB406

Doğal ve Tarihi Çevre Koruma

Z

2

0

2

3

PMB408

Çevre Sorunları

Z

2

0

2

3

PMB410

Bitirme Çalışması II

Z

0

4

0

4

SEÇ-IX

Seçmeli IX

S

2

0

2

3

SEÇ-X

Seçmeli X

S

2

0

2

3

SEÇ-XI

Seçmeli XI

S

2

2

3

5

 

Seçmeli Dersler

Ders Kodu

DERS İSİMLERİ

Zorunlu/ Seçmeli

Teorik

Uygulama

ULUSAL KREDİ

AKTS

SEÇ IX

Mikro Bahçe (Teraryum) Tasarımı

S

2

0

2

3

SEÇ IX

Çatı, Teras Bahçeleri ve Dikey Bahçeler

S

2

0

2

3

SEÇ X

Girişimcilik

S

2

0

2

3

SEÇ X

Halkla İlişkiler

S

2

0

2

3

SEÇ XI

Voleybol

S

2

2

3

5

SEÇ XI

Yüzme

S

2

2

3

5

SEÇXI

Zaman Yönetimi

S

2

2

3

5

 


DERS PROGRAMI

ZİRAAT FAKÜLTESİ

PEYZAJ MİMARLIĞI BÖLÜMÜ

2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GÜZ DÖNEMİ HAFTALIK DERS PROGRAMI

1. SINIF

GÜNLER

PAZARTESİ

SALI

ÇARŞAMBA

PERŞEMBE

CUMA

SAATLER

08:00

Türk Dili II Uzaktan Eğitim

 

 

Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi II Uzaktan Eğitim

 

09:00

Türk Dili II Uzaktan Eğitim

 

Toprak Bilgisi

Prof. Dr. Oğuz BAŞKAN

(Toplantı Salonu 5)

Atatürk İlk. Ve İnk. Tarihi II Uzaktan Eğitim

 

10:00

Peyzaj Sanat Tarihi

Prof. Dr. Murat E. YAZGAN

(Toplantı Salonu 5)

Seçmeli II (Resim I) Öğr. Gör. Muhammed KESKİN

Toprak Bilgisi

Prof. Dr. Oğuz BAŞKAN

(Toplantı Salonu 5)

Yapı Malzeme Bilgisi

Dr. Öğr. Üyesi Simten SÜTÜNÇ

(Toplantı Salonu 5)

 

11:00

Peyzaj Sanat Tarihi

Prof. Dr. Murat E. YAZGAN

(Toplantı Salonu 5)

Seçmeli II (Resim I) Öğr. Gör. Muhammed KESKİN

Toprak Bilgisi

Prof. Dr. Oğuz BAŞKAN

(Toplantı Salonu 5)

Yapı Malzeme Bilgisi

Dr. Öğr. Üyesi Simten SÜTÜNÇ

(Toplantı Salonu 5)

 

12:00-13:00

ÖĞLE SAATİ

13:00

Ölçme Bilgisi

Dr. Öğr. Üyesi Burak SALTUK

(Toplantı Salonu 5)

 

Mimarlık Bilgisi Dr. Öğr. Üyesi Arzu ALTUNTAŞ

(Toplantı Salonu 5)

Seçmeli I (Genel Ekonomi) Dr. Öğr. Üyesi Önder Volkan BAYRAKTAR

D-11

 

14:00

Ölçme Bilgisi

Dr. Öğr. Üyesi Burak SALTUK

(Toplantı Salonu 5)

 

Mimarlık Bilgisi Dr. Öğr. Üyesi Arzu ALTUNTAŞ

(Toplantı Salonu 5)

Seçmeli I (Genel Ekonomi) Dr. Öğr. Üyesi Önder Volkan BAYRAKTAR

D-11

 

15:00

Ölçme Bilgisi Uygulama

Dr. Öğr. Üyesi Burak SALTUK

(Toplantı Salonu 5)

Yabancı Dil II Uzaktan Eğitim

Mimarlık Bilgisi Uygulama

Dr. Öğr. Üyesi Arzu ALTUNTAŞ

(Toplantı Salonu 5)

 

 

 

16:00

Ölçme Bilgisi Uygulama

Dr. Öğr. Üyesi Burak SALTUK

(Toplantı Salonu 5)

 

Yabancı Dil II Uzaktan Eğitim

Mimarlık Bilgisi Uygulama

Dr. Öğr. Üyesi Arzu ALTUNTAŞ

(Toplantı Salonu 5)

 

 

 

NOT: Danışman: Prof. Dr. Murat E. YAZGAN

 



Dr. AYNUR BİLMEZ ÖZÇINAR
Güncelleme : 1.04.2019 10:54:33